W czasach, w których społeczeństwa państw rozwiniętych w coraz większym stopniu się starzeją, zapewnienie profesjonalnej opieki nad seniorami staje się absolutną koniecznością. To właśnie dlatego profesja opiekuna osób starszych, dawniej niedoceniana, obecnie zyskuje na znaczeniu. Jak łatwo znaleźć pracę w tym zawodzie? Jeśli interesuje Cię ta wyjątkowa profesja, jaką jest opieka nad seniorami w Polsce, warto skorzystać z oferty naszej agencji. Dzięki temu w krótkim czasie będziesz mogła rozpocząć zatrudnienie.

Praca opiekun Polska – na czym polega praca?

Opieka nad seniorami w Polsce, Niemczech czy jakimkolwiek innym kraju to niełatwa profesja. Pracownik zatrudniony na tym stanowisku ma za zadanie wspierać osoby w wieku podeszłym w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli podopieczny cierpi na poważne choroby i nie może np. samodzielnie się poruszać, oznacza to dodatkowe wyzwania dla opiekuna. Do codziennych obowiązków opiekunki osób starszych należy m.in. pomoc w takich aktywnościach seniora jak ubieranie, higiena, podawanie leków czy karmienie. Jeśli sytuacja tego wymaga, niezbędny jest również aktywny udział w rehabilitacji osoby starszej, wymiana opatrunków, a także podawanie zastrzyków i leków. Rzecz jasna, opiekunka osób starszych odpowiada również za wykonywanie takich zadań jak na przykład utrzymanie domu w czystości czy przygotowywanie posiłków (ze szczególnym uwzględnieniem wieku pacjenta, jego stanu zdrowia, zalecanej przez lekarza diety oraz potrzeb żywieniowych). Last but not least, opiekunka seniora jest odpowiedzialna za opłacanie rachunków, robienie sprawunków, realizacja recept, a jeśli nikt spośród członków rodziny seniora nie ma odpowiedniego upoważnienia – kontakt np. z dostawcą energii czy spółdzielnią mieszkaniową. Z powyższego opisu wysnuwa się obraz opiekunki seniora jako osoby, który zajmuje się kompleksowym wsparciem dla starszej osoby. Nie jest to proste wyzwanie, a od opiekunek wymaga się m.in. takich atutów jak:
  • wykształcenie związane z branżą medyczną – nie jest ono wymagane, ale może stanowić cenny atut podczas rekrutacji,
  • doświadczenie w opiece nad starszymi osobami,
  • cierpliwość, empatia – są to cechy charakteru czasem niedoceniane w pracy osób zajmujących się opieką nad seniorami, ale w gruncie rzeczy to właśnie one decydują o tym, czy dana osoba ostatecznie sprawdzi się jako opiekunka seniora,
  • dyspozycyjność – praca z seniorem to zajęcie, które jest angażujące pod względem czasowym.

Oferty pracy w Polsce – opiekun seniora

Zainteresowała Cię możliwość pracy na stanowisku opiekuna seniora w Polsce? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą naszej platformy – znajdziesz na niej aktualne oferty pracy w Polsce na stanowisku opiekun osób starszych. Gwarantujemy terminowe wypłaty, przejrzyste zasady współpracy oraz stabilne zatrudnienie. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia zakresie pośrednictwa przez agencję pracy? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: pracownicy agencji zajmą się realizacją wszelkich niezbędnych formalności oraz znalezieniem atrakcyjnych ofert pracy, podczas gdy Ty będzie jedynie wykonywać zadana związane z Twoją profesją.